Instytut Księgowości - Biuro rachunkowe w Sieradzu

Kiedy warto założyć spółkę z o.o.?

29-04-2024

Wybór formy prowadzenia działalności jest uzależniony od wielu czynników. Spółka z o.o. posiada zalety, które mogę okazać się korzystne dla wielu przedsiębiorców.

Kiedy warto założyć spółkę z o.o.?

Istnieje wiele powodów, dla których założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może okazać się korzystne. Wybór takiej formy prowadzenia biznesu nie dotyczy tylko wielkich przedsiębiorstw, również mniejsze firmy mogą na tym zyskać.

Wymieńmy niektóre powody dla których warto ją założyć. Spółka z o.o. będzie odpowiednia dla osób, które:

Oprócz wyżej wymienionych korzyści, warto wspomnieć również o obowiązku prowadzenia pełnej księgowości, która jest bardziej skomplikowana jednak daje pełną i wiarygodną informację o stanie finansów spółki.

Jak założyć spółkę z o.o.?

Są dwie możliwości założenia spółki – u notariusza lub przez system S24. Procedura założenia jej przez wcześniej wymieniony system jest znacznie prostsza, korzystniejsza i szybsza, jednak będzie potrzebne tutaj sporządzenie umowy spółki, w której określa się m.in. nazwę przedsiębiorstwa, przedmiot działalności, wysokość kapitału czy liczbę i wartość udziałów. Oczywiście nie muszą tego Państwo robić sami. Instytut Księgowości oferuje usługę założenia spółki, przeprowadzimy Państwa przez tę procedurę krok po kroku.  

Źródło: https://bizblog.spidersweb.pl/spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-kiedy-warto-ja-zalozyc